ویندوز Azure مایکروسافت 750 ساعت رایگان عرضه می شود!

این تصمیم چند هفته پس از انتخاب «ساتیا نادلا» به عنوان مرکز سرورها و ابزارهای تجاری مایکروسافت که درآمد سالانه 15 میلیارد دلاری دارد، اتخاذ شده است. لازم به ذکر است که این مرکز وظیفه عرضه پلتفورم Azure و خدمات وابسته به آن را برعهده دارد.مایکروسافت بر این باور است که نادلا توان قابل ملاحظه‌ای در اجرای این گونه پروژه‌ها و عرضه خدمات مبتنی بر فضای پردازش ابری دارد و بر این اساس، امیدوار است که او بتواند پلتفورم مجازی جدید مایکروسافت را به صورت گسترده برای سازمان‌ها و شرکت‌ها عرضه کند.

 آن دسته از کاربرانی که قصد استفاده رایگان از پلتفورم اینترنتی Azure را دارند، می‌توانند آن را در دو حالت مختلف انتخاب کنند. حالت اول شامل 750 ساعت استفاده رایگان از Extra Small Compute Instance می‌شود و حالت دوم 25 ساعت استفاده امکان رایگان از Small Compute Instance را در اختیار کاربران می‌گذارد. این سرویس همراه با توان پردازش یک گیگاهرتزی و رم 768 مگابیتی ارایه می‌شود که کاربران در حالت عادی باید برای استفاده از آن ساعتی 05/0 دلار بپردازند. بخش Small Compute Instance نیز همراه با پردازنده 6/1 گیگاهرتزی و رم 75/1 گیگابیتی ارایه می‌شود که این سرویس نیز ساعتی 12/0 دلار قیمت دارد.

نسخه رایگان این پلتفورم همراه با 500 مگابیت حافظه برای ذخیره اطلاعات ارایه می‌شود که البته 500 مگابیت حافظه برای انتقال اطلاعات نیز به همراه آن در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

کاربران همچنین می‌توانند در این برنامه به 100 هزار سیستم کنترل انتقال اطلاعات AppFabric بین دو سیستم ارتباطی مرکزی دسترسی داشته باشند. همراه با این پلتفورم امکان 90 روز استفاده رایگان از پایگاه داده Web Edition SQL Azure نیز فراهم شده است.

به نقل از : همکاران سیستم

/ 0 نظر / 9 بازدید