سرعت اینترنت ایران، تا سقوط به پله آخر جهانی تنها ۵ رتبه فاصله دارد

سریع، سریعتر، سریعترین

سال گذشته میانگین سرعت اتصال در جهان با افزایشی ۲۳ درصدی به ۲٫۱ مگابیت بر ثانیه رسیده بود. کره جنوبی با سرعت اتصال ۱۴٫۴ مگابیت بر ثانیه فرصت رقابت را از تمامی کشورهای دیگر ربوده است و در ادامه هنگ کنگ با سرعتی برابر ۹٫۲ مگابیت بر ثانیه، ژاپن با سرعت ۸٫۱ مگابیت بر ثانیه، هلند با سرعت ۷٫۵ مگابیت بر ثانیه و رومانی ۶٫۶ مگابیت بر ثانیه پنج کشور برتر جهان با سریعترین اینترنت را تشکیل داده اند.

لیست کشورهای برتر دارنده پر سرعت ترین اینترنت در جهان

رتبه ایالات متحده با سرعت اتصالی برابر ۵٫۳ مگابیت بر ثانیه ۱۴ است که نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد و نسبت به سه ماه قبل ۴٫۷ درصد افزایش داشته است.

در انتهای این جدول کشورهای نام آشنایی دیده می شوند که سرعت اینترنت آنها به عنوان ضعیف ترین انتخاب شده اند. لبنان در راس کشورهایی است که کم سرعت ترین اینترنت را دارد به طوری که ۶۱ درصد از اتصالات اینترنتی این منطقه سرعتی کمتر از ۲۵۶ کیلوبیت بر ثانیه دارند، رقمی که در مقایسه با میانگین ۳٫۳ درصدی جهانی بسیار بهت آور و تاسف بار است.

لیست ۱۰ کشور دارای کم سرعت ترین اتصال به اینترنت 

در ادامه لیست ۱۰ کشوری که کم سرعت ترین اتصال به اینترنت را برای کاربران خود فراهم آورده اند به ترتیب نام کشورهای ازبکستان، لیبی، بولیوی، نیجریه، ایران، اندونزی، نپال، هند و سوریه دیده می شوند.

در میان لیست ۱۰۰ تایی شهرهایی که پرسرعت ترین اتصال به اینترنت را در جهان به خود اختصاص داده اند می توان سلطه شهرهای آسیایی را به خوبی مشاهده کرد، زیرا ۶۱ شهر به ژاپن، پنج شهر به کره جنوبی و هنگ کنگ اختصاص دارند. سریعترین شهر اروپایی شهر “لایز” نروژ و پر سرعت ترین شهر آمریکا ریورساید کالیفرنیا است.

/ 0 نظر / 3 بازدید